Általánosságban elmondható, hogy polgári jogi területen tudunk jogi segítséget, illetve ügyvédi képviseletet nyújtani, ezen belül az alábbiakban soroljuk fel szakterületeinket.
Első találkozásnál telefonon előre egyeztetett személyes konzultáció során feltérképezzük a felmerülő jogi problémát, amely során konzultációs díjat számítunk fel. Lehetséges, hogy egy alkalmas jogi tanácsadás is elegendő arra, hogy az ügyfél teljes képet kapjon felmerülő problémája orvoslására, azonban tapasztalatunk szerint az esetek többségében további ügyintézésre is sor szokott kerülni, éppen ezért, amennyiben az ügyfél megtisztel a továbbiakban is bizalmával, az esetben, a későbbiekben a már kifizetett konzultációs díjat figyelembe vesszük a további ügyintézés (szerződéskötés, egyezségkötés, peres képviselet, stb.) díjának megállapítása során.
Ügyvédként polgári peres ügyekben vállaljuk a peres képviselet ellátását, illetve a pert megelőző peren kívüli ügyvédi képviseletet is különösen
Vannak szerződések, amelyek esetén nélkülözhetetlen az ügyvéd közreműködése, ezek az alábbiak.
Ingatlan adásvételi szerződésnél a tulajdonszerzés ingatlan-nyilvántartási bejegyzésének nélkülözhetetlen feltétele ügyvéd közreműködése. Az ingatlan tulajdonjogának bejegyzésére irányuló eljárásban a jogszabály kötelező jogi képviseletet ír elő az ügyfelek részére, tehát az ügyvéd ezen a ponton sem megkerülhető. Az általános adásvételi eljáráson túlmenően a speciálisabb, például telekmegosztással járó, esetleg hitelfelvétellel járó (jelzáloghitel, CSOK), illetve külföldi állampolgár ingatlan tulajdonszerzése iránti speciális, kormányhivatal előtt történő eljárásban is segítségére lehetünk.
Vannak továbbá szerződések, amelyek érvényességét a törvény ügyvédi ellenjegyzéshez köti: ilyen például házassági vagyonjogi szerződés, valamint a közös szülői felügyelet gyakorlása esetén a szülők meghatalmazást adhatnak egymásnak arra vonatkozóan, hogy a gyermek vagyonát az egyik szülő a másik helyett kezelje. Ez esetben a meghatalmazás szintén akkor érvényes, ha közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglalták.
Gazdasági társaságok alapítása, módosítása, átalakulás esetén az okiratok érvényességét ügyvédi ellenjegyzéshez köti a törvény és a cégeljárásban a jogi képviseletet kötelező.
Végrendelet esetén ugyan nem kötelező ügyvédi ellenjegyzés annak érvényességhez, de egyrészt a végrendelet szigorú alaki és tartalmi kellékei miatt szükséges ügyvéd által szerkesztett végrendeletbe foglalni végakaratunkat, annak érdekében, hogy a végrendeletünk érvényes legyen, másrészt az ügyvéd tud intézkedni a végrendelet országos nyilvántartásba való bejegyzése végett is, amely azért hasznos, mert így elkerülhető az a probléma, hogy a végrendelet „elkallódjon”.
A fenti eseteken túl is, olyan szerződéseknél is érdemes ügyvédhez fordulni, ahol nem kötelező törvényi előírás az ügyvéd közreműködése, azonban egy precíz, pontosan megírt szerződéssel, vagy okirattal a jövőre nézve is sok problémától megkímélhetjük magunkat. Mindazonáltal egy ügyvéd által ellenjegyzett magánokirat teljes bizonyító erejű magánokirat, amely az ellenkező bizonyításáig teljes bizonyító erővel bizonyítja, hogy az okirat aláírója az abban foglalt nyilatkozatot megtette, illetve elfogadta vagy magára kötelezőnek ismerte el.
„valóperek” azaz bontóperek, és annak járulékos kérdései, mint például a gyermek feletti szülői felügyelet rendezése, gyermektartás, lakáshasználat rendezésében a felek közötti konfliktus békés úton való rendezésében hiszünk. Válás során arra törekszünk, hogy,
Segítségére lehetünk továbbá a nemcsak a házastársak, hanem az élettársak, bejegyzett élettársak közötti vagyoni és személyes viszonyok rendezésében is. Gyermekvédelem területén a kormányhivatal előtti eljárásban is segítséget nyújtunk jogi képviselet ellátásában.
Végrendelet elkészítése, országos nyilvántartásba való bejegyeztetése, jogi tanácsadás, képviselet hagyatéki eljárásban közjegyző előtt, öröklési perben peres képviselet ellátása.
Gazdasági társaságok alapítása, átalakulása, megszüntetése, alapító okirat módosítása. Ennek keretében a bejegyzéshez szükséges okiratok aláírását megelőzően ügyfelünk részletes tájékoztatást és további segítséget kaphat az adott ügylet jogi vonatkozásairól, illetve további ügyintézésben is segítséget nyújtunk (tevékenységi körök kiválasztása, banki ügyintézés, ügyintézés NAV előtt stb.). Vállalkozások teljes körű jogi képviselete harmadik személyek, illetve hatóságok és a bíróság előtt
Egyre kiemeltebben kezelt és a NAIH által ellenőrzött terület, sokan mégis kevés figyelmet fordítanak rá, mindaddig, ameddig egy esetleges bejelentés, vagy hivatalból indult hatósági vizsgálat alapján komoly szankciókkal nem kerülnek szemben, akár többmillió forintos bírság formájában.
A bizalmi vagyonkezelés elsősorban a nagyobb magán és családi vagyonok (ingatlan, gépjármű, cég) hosszú távú védelmének, értékmegőrzésének és gyarapításának egyik legbiztonságosabb eszköze. Egyúttal, gondos tervezés mellett, jelentős adóelőnyökkel is járhat. A vagyon átadása ugyanis akár teljesen adómentesen is történhet. A bizalmi vagyonkezelés olyan szerződés, ahol a vagyon eredeti tulajdonosa a vagyonrendelő, teljes vagyonát vagy annak egy részét átruházza a bizalmi vagyonkezelőre, azzal a céllal, hogy a bizalmi vagyonkezelő a ráruházott vagyont kezelje, adminisztrálja, gyakorolja a tulajdonosi jogokat, értékét megőrizze és gyarapítsa, a vagyonrendelő által meghatározott kedvezményezettnek vagy kedvezményezetti körnek kiadja.